Sąskaita faktūra 35v7 programos Akcija
Nacionaliniame euro įvedimo plane numatyti pagrindiniai euro įvedimo (lito pakeitimo euru) momentai ir priemonės, užtikrinančios vartotojų interesų apsaugą, sklandų lito pakeitimą euru ir visuomenės informavimą.
Ne vėliau kaip 120 kalendorinių dienų iki euro įvedimo ir 120 kalendorinių dienų po euro įvedimo – laikotarpis, kurio metu, privalomas kainų nurodymas litais ir eurais. Tai yra viena iš veiksmingų priemonių, padėsiančių vartotojams geriau suvokti kainas ir stabdysiančių nesąžiningą kainų kėlimą naudojantis euro įvedimu. Darbdaviai ir pensijų, socialinės apsaugos išmokų mokėtojai 120 dienų iki euro įvedimo dienos privalės sudaryti sąlygas gavėjams, esant poreikiui, darbo užmokesčio, pensijų, socialinės apsaugos išmokų dydį sužinoti ir eurais.
15 kalendorinių dienų nuo oficialios euro įvedimo dienos truks grynųjų eurų ir litų bendros apyvartos laikotarpis, kurio metu bus galima atsiskaityti ir eurų, ir litų banknotais bei monetomis. Grynųjų eurų ir litų bendros apyvartos laikotarpio trukmė pasiūlyta atsižvelgiant į bankų ir prekybos įstaigų aprūpinimo eurais ir litų surinkimo techninį pajėgumą, euro įvedimo praktiką euro zonos valstybėse ir Lietuvos Respublikos patirtį įvedant litą. Automatinėse prekybos vietose mokėjimus šiuo laikotarpiu bus galima atlikti arba eurais, arba litais. Pasibaigus grynųjų litų ir eurų bendros apyvartos laikotarpiui mokėjimai automatinėse prekybos vietose galės būti atliekami tik eurais.
60 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo dienos komerciniai bankai litus į eurus turės keisti neatlygintinai. Lietuvos bankas litus į eurus keis neatlygintinai neribotą laiką.
Euro įvedimo Lietuvoje tvarka,